Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne są dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania drzwi uchylnych lub składanych. Podczas otwierania skrzydło chowa się wewnątrz szafy i nie zabiera niepotrzebnie miejsca. Z tego względu drzwi przesuwne stosowane są w zabudowach znajdujących się w korytarzach, gdzie jest mało miejsca. Również często są wykorzystywane w garderobach, bibliotekach oraz we wnękach. Drzwi przesuwne Komandor są także chętnie montowane w kuchniach oraz łazienkach. Dodatkowo ich ogromnym atutem jest to, że mogą być montowane pod skosem np. na poddaszach.


Komandor wykorzystuje dwa systemy do produkcji drzwi przesuwnych:

 • SYSTEMY STALOWE wytwarzany z taśmy stalowej charakteryzującej się wysoką jakością, którą w odpowiedni sposób się kształtuje. Stalowe profile, czyli ramki oraz tory zabezpieczone są przed korozją poprzez nakładanie na nie warstwy cynku, lakieru podkładowego oraz wierzchniego. Dodatkowo takie działania dodają tym elementom odpowiedniego wyglądu. O wysokiej jakości materiału świadczy to, że są one wielokrotnie zginane, zwijane itd. i nie ulegają przy tym uszkodzeniu. Powłoka zewnętrza pokrywana jest lakierem poliestrowym lub PVC.
 • SYSTEMY ALUMINIOWE, profile są kształtowane tak, aby nadać im odpowiednią formę. System jezdny jest ukryty wewnątrz ramki. Profile, czyli tory oraz ramiaki wytwarza się ze stopu metali, które można pokryć lakierem poliestrowym w kolorze białym, brązowy, lub czarnym, a także użyć powłoki galwanicznej w różnych odcieniach anody. Natomiast zastosowanie powłoki PVC pozwala na uzyskanie drewnopodobnego wyglądu.

 

 

Elementy podstawowe systemu:

 • Profile pionowe lub poziome rączki lub inaczej ramiaki, tworzące obramowanie drzwi oraz uchwyty. Mogą mieć różne kolory, rozmiary oraz kształty.
 • Elementy jezdne (wózki i prowadniki):
  • Wózek dolny na nim wspiera się cały ciężar skrzydła i z tego powodu jest bardzo trwały i wytrzymały. Dzięki specjalnym śrubom umożliwia dopasowanie drzwi nawet na ścianach, gdzie nierówności wynoszą 2 cm. Wózek dolny jest łożyskowany i pokryty smarem grafitowym. Komandor na system jezdny udziela 5 lat gwarancji. Jednak testy techniczne potwierdzają, że może on działać bez zarzutu nawet 15 lat.
  • Prowadnik górny to złączenie obić drzwiowych oraz niezależnie poruszające się od siebie kółka.  Dzięki nim drzwi znajdują się w pozycji pionowej i łatwiej jest je przesuwać.

Elementy dodatkowe:

 • Paski buforowe zapobiegają uderzeniom drzwi o ściany szafy.
 • Paski uszczelniające to długie oraz krótkie szczotki, które nie pozwalają na przedostawanie się kurzu do wnętrza szafy.
 • Domykacz gazowy pełni funkcję amortyzatora, który pozwala na łagodniejsze zamykanie drzwi, co minimalizuje ryzyko przyciśnięcia dłoni. Amortyzator polecany jest w szczególności do szaf w pokojach dziecięcych.

 

 

Drzwi przesuwne wykonywane są w systemie stalowym oraz aluminiowym.

 • Lux ST 10

  Lux ST 10

  Lux ST 10– bardzo popularny system stalowy o szerokich brzegach i regularnych kształtach. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawia, że jest wygodny w użyciu. Regularność kształtu profilu nadaje łagodności szafie a tym samym całemu wnętrzu. Przy zastosowaniu płyty w ramie drewnopodobnej szafy sprawiają wrażenie solidnego, klasycznego mebla. W systemie stalowym Lux można stosować i łączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwi, dlatego też ma on bardzo szerokie zastosowanie od przedpokoju, poprzez salon, pokój dziecięcy, poddasze, łazienkę aż do sypialni. Dostępny w 13 kolorach.

  Rozwiń Zwiń
 • Standard ST 10

  Standard ST 10

  Prosty, popularny system, często wybierany przez naszych klientów. Od wielu lat w ofercie Komandor. Największa spośród wszystkich systemów regulacja wysokości drzwi.

  . max. wysokość drzwi: 2750mm
  . max. szerokość drzwi: 1200mm
  . dostosowany do wypełnień: 4mm (szkło), 10mm (płyta)


   

  Rozwiń Zwiń
 • Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11 – najbardziej zaawansowany system stalowy łączący w sobie moc stali z pięknem aluminium o ramce podobnej wyglądem do profilu aluminiowego Lazuryt. Profil magnetyt dostępny jest w 4 kolorach: matowo-srebrnym, matowo- złotym, wenge i wiśnia. To jedyny system stalowy do drzwi przesuwnych, w którym mechanizmy jezdne i prowadzące ukryte są w profilach poziomych górnym i dolnym. Drzwi w profilach magnetyt są bardzo stabilne poprzez usytuowanie osi rolki dokładnie w płaszczyźnie przechodzącej przez środek ciężkości drzwi.  Łagodny kształt profilu sprawia, że doskonale komponuje się on w szafach montowanych w salonach, pokojach dziecięcych czy sypialniach.

  Rozwiń Zwiń
 • Onyx

  Onyx

  Onyx – stanowi połączenie dwóch brył geometrycznej o prostych i regularnych kształtach oraz formy zaokrąglonej o łagodnej linii. Szczególnego wyglądu nadają mu ostre wykończenia, które sprawiają, ze profil ten doskonale wkomponowuje się w bardzo nowoczesne wnętrza nadając im wyrazistości a samej zabudowie strzelistości. Może być z powodzeniem stosowany w drzwiach szafy jak również w drzwiach przejściowych dzielących pomieszczenia z uwagi na swoją symetryczność.

  Rozwiń Zwiń
 • Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25 - profil o doskonałym, subtelnym kształcie, smukły i sprawiający wrażenie delikatnego. Smukła linia, delikatna krągłość na obrzeżach oraz czystość formy i doskonała kompozycja kształtu czynią Lazuryt arystokratą wśród profili o podobnym charakterze.

  Rozwiń Zwiń
 • Agat ST 25

  Agat ST 25

  Agat ST 25 -  stanowi odwołanie do kultury antycznej, która na długi czas określiła europejskie kanony piękna. Profil ten charakteryzuje się prostotą i harmonią, stanowi połączenie surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu i przekazu formą. Profil ten nadaje szafom lekkości, łagodzi ich charakter nie pozbawiając ich jednak harmonii i doskonałych proporcji. Ważną cechą Agatu jest jego symetryczność, tzn. jednakowy wygląd z obu stron.

  Rozwiń Zwiń
 • Art Deco

  Art Deco

  Art. Deco - Jest typowym odzwierciedleniem epoki Art Deco. Stał się inspiracją konstruktorów, którzy odwołali się do źródła tworząc produkt geometrycznie stylizowany, idealny, elegancki i gustowny. Pozwolił na stworzenie produktu doskonale komponującego się do każdego wnętrza. Zastosowanie aluminium oraz dobór kolorystyki podkreślają oryginalny kształt i charakter profilu nadając mu wyrazistości. Szafy wykończone profilem ART DECO sprawiają wrażenie nowoczesnych i niezwykle eleganckich

  Rozwiń Zwiń
 • Topaz

  Topaz AL 21

  Topaz AL 21 – profil aluminiowy w kolorze anody naturalnej o prostej, klasycznej budowie przeznaczony do zabudów o niskich drzwiach oraz mebli modułowych czy kuchennych. Nowa konstrukcja prowadnika górnego oraz wózka dolnego charakteryzują się małymi gabarytami oraz dużą wytrzymałością na zużycie a jednocześnie cichą pracą elementów jezdnych. Zalecana wysokość drzwi w systemie Topaz wynosi od 200 do 1000 mm. W systemie tym można wykonywać drzwi z wypełnieniem ze szkła oraz z płyty. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że drzwi mogą być wykonane zarówno w wersji uchylanej jak i przesuwnej.

  Rozwiń Zwiń
 • Sahara

  Sahara

  Sahara – wąski profil aluminiowy, dostępny w dwóch kształtach jako Sahara1 i Sahara2 oraz w dwóch kolorach: anoda naturalna i anoda szampańska. Jego subtelna i prosta linia, stanowi lekkie obramowanie dla wypełnienia drzwi. Przy wykorzystaniu Sahary, można wykonywać drzwi zarówno z płyty jak i ze szkła lub z połączeniem tych dwóch wypełnień.

  Rozwiń Zwiń

Oferta ratalna

Skorzystaj z wyjątkowej oferty ratalnej 10 rat 0%. RATY prawdziwe 0%: bez pierwszej wpłaty, bez prowizji oraz bez oprocentowania

Zapraszamy do współpracy

W związku z dynamicznym rozwojem firma Komandor poszukuje Partnerów Handlowych na terytorium województwa śląskiego i małopolskiego.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.